Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Japońscy bębniarze Ikki w Manufakturze, Łódź 28 maja 2017 r.

28 maja 2017 @ 12:30 - 13:30

Japońscy bębniarze Ikki w Manufakturze, Łódź 28 maja 2017 r.

W niedzielę (28.05) o godz. 12:30 na rynek Manufaktury powróci grupa Samurai Drum IKKI z Japonii. Już po raz drugi charyzmatyczni muzycy w energetycznym koncercie, przybliżą gościom Manufaktury część kultury swojego kraju związaną ze słynnymi, tradycyjnymi bębnami taiko.

Bębny taiko, których używają muzycy,mają kilkuset letnią tradycję. Na początku były wykorzystywane do wzywania pogody do zmiany. Używano ich, gdy proszono o słońce lub – odwrotnie – gdy susza dawała się we znaki i potrzebny był deszcz. Każda wieś miała swoją grupę takich bębnów.

Do tej tradycji nawiązuje również działająca od 2002 roku grupa Samurai Drum Ikki.

Ich muzyka jest rytmiczna i żywiołowa, a koncerty zadziwiają niespożytą energią wykonawców. Liderem zespołu jest Japończyk Ikki Hino. Zyskał uznanie krytyków dzięki umiejętnemu połączeniu kultury i tradycji Japonii z elementami współczesnej elektroniki i brzmień eksperymentalnych.

Bębniarze z zespołu Samurai Drum IKKI podróżuje po całym świecie. Ich występy podziwiali widzowie m.in. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Edynburgu. Samurai Drum IKKI występowali także w USA, Niemczech, Austrii, na Filipinach i Tajwanie.

Koncert Samurai Drum IKKI zaplanowano w niedzielę, 28 maja o godz. 12:30 na rynku Manufaktury. Po występie, wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w grze na taiko, pod okiem japońskich mistrzów. Po warsztatach z pewnością znajdzie się chwila na wspólne zdjęcia.

Szczegóły

Data:
28 maja 2017
Czas:
12:30 - 13:30
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Fundacja Surei No Mon
Email:
sureinomon@gmail.com
Strona internetowa:
sureinomon.pl

Miejsce

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, 91-002 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.manufaktura.com

Szkolenia dla firm, Ving Tsun Kung Fu, Samoobrona.